ŞÛRA GRUP ÇALIŞMALARI HIZ KESMİYOR

11.09.2019 / Gösterim Sayısı : 1786 / Arşiv

Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ tarafından 17 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen Tarım Orman Şurası’nın tanıtım programının ardından, belirlenen 21 çalışma grubunda 915 adet sektör paydaşının katılımı ile başlayan çalışma belgesi hazırlama mesaisi, hız kesmeden devam etmektedir.

Bugüne kadar geçen yaklaşık 2 aylık süreçte çalışma grupları 150’nin üzerinde toplantı gerçekleştirmiş olup, çalışma belgeleri hazırlama sürecinde sona yaklaşılmıştır.

Gelinen noktada yürütülen farkındalık faaliyetleri ile kısa zamanda Tarım Orman Şurası sektör paydaşlarının dikkatini çekmiş ve şura kapsamında hazırlanacak belgelere katkı sağlamak, görüş bildirmek amacı ile çalışma gruplarına dâhil olma talep ve istekleri her geçen gün artarak çalışma gruplarında yaklaşık 1.700 katılımcı sayısına ulaşılmıştır.

2004 yılında gerçekleştirilen II. Tarım Şurası’nda çalışma belgeleri, 11 adet çalışma grubunda yer alan 139 katılımcı ile hazırlanmışken; 15 yıl aradan sonra yapılacak olan Tarım Orman Şurası’nda görüşülecek konuların daha ayrıntılı ele alınabilmesi açısından çalışma grubu sayısı 21’e yükseltilmiştir. Çalışma gruplarında geniş bir yelpazede yer alan sektör paydaşlarının sayısının ise yaklaşık 1700 kişiye ulaştığı görülmektedir.

III. Tarım Orman Şurası’nın 21 çalışma grubu içerisinde; üreticiler, özel sektör temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Öğretim Üyeleri, Uluslararası Kuruluş temsilcilerinin yanı sıra Tarım Orman Bakanlığı ve diğer Bakanlık çalışanları yer almaktadır.

YUKARI